Prosinec v olešnickém kině

Spolek přátel piva a Město Olešnice si vás dovolují pozvat na poslední promítací večery v roce 2017.

SMRTIHLAV

Pátek 8. prosince, 20.00

Snímek Smrtihlav se od většiny předešlých filmových zpracování s tímto tématem liší. Z výrazné části se totiž zaměřuje také na opačnou stranu barikády na samotného Heydricha. Ten zde není pouhým předmětem atentátu, ale důležitou aktivní postavou. Vedle příběhu Československých parašutistů sleduje film Smrtihlav i jeho život, vzestup a kariéru, kterou ukončil jako jeden z největších prominentů Třetí říše. Nejnovější verze atentátu na Heydricha tak ukazuje nejen hrdinství, ale i nelítostné zlo, proti kterému je namířené.

PO STRNIŠTI BOS

Pátek 22. prosince, 20.00

Edu Součka, jeho maminku a tatínka už známe; o pár let později, než se odehrává příběh filmu Po strništi bos, se odvíjí jejich poválečný život na pražském předměstí ve snímku Obecná škola. Nyní jsme však v období Protektorátu, kdy je Edova rodina donucena vystěhovat se z Prahy na venkov k příbuzným. Malé město, kde chlapec doposud trávil jen krátké chvíle prázdnin, se na čas stane jeho domovem. Rozměry válečného konfliktu, který rodině obrátil život naruby, vnímá chlapec milosrdnou dětskou optikou, jež nabízí hlavně prostor pro tajuplná dobrodružství.

JÁ, PADOUCH 3

Sobota 23. prosince, 16.00 a 18.30

Bývalý padouch Gru má problém. Mezi prsty si nechal utéct aktuálně nejhledanějšího zlosyna na světě, Balthazar Bratta, a tak ho vyhodili z práce v Antipadoušské lize. A do toho všeho se Gru dozví, že má dvojče. Když si mu ale Balthazar dovolí sáhnout na rodinu, využije všechny padoušské zkušenosti k tomu, aby své blízké zachránil.  V tom mu nadšeně sekunduje jeho nově nalezený brácha Dru a jeho Mimoni, kteří si až ve vězení uvědomili, co je pro ně v životě nejdůležitější.
Pozor! Tento film hrajeme dvakrát - v 16.00 a 18.30. Prosíme, aby starší návštěvníci kina přenechali odpolední termín našim úplně nejmladším divákům.

Opět na vás čeká tradiční občerstvení a čerstvý popcorn.
Vstupné na jedno představení je symbolických 30 Kč.

Spolek přátel piva přeje všem veselé Vánoce a šťastný nový rok. Těšíme se na vás v olešnickém kině opět v roce 2018.