Leden v olešnickém kině

Spolek přátel piva a Město Olešnice si vás dovolují pozvat na poslední promítací večery i v novém roce.
Leden bývá tradičně časem, kdy kino nepromítá. Letošní rok však bude výjimkou. Naskytla se nám příležitost na dvě filmové novinky, které je škoda odkládat, takže na vás čeká v pátek 19. ledna nový český film MILADA a v sobotu 20. ledna pro děti animovaný film AUTA 3.

S pátečním kinem je spojena ještě jedna věc a to: BUDE ZAHÁJEN PŘEDPRODEJ NA NÁŠ PLES.

MILADA

Pátek 19. prosince, 20.00

Film MILADA je inspirován osudem a životem JUDr. Milady Horákové, který se dotkl mnoha lidí. Odehrává se v letech 1937 – 1950 a vypráví příběh ženy, v jejíž osobnost a životě byly morální principy zakořeněny tak silně, že se často ve svých rozhodnutích řídila více svým svědomím než srdcem, a to i za cenu ohrožení vlastní rodiny a sebe sama. Milada Horáková byla popravena 27. června 1950 i přesto, že tehdejší prezident Československé republiky dostal mnoho žádostí o udělení milosti. O její milost žádali např. Albert Einstein, Winston Churchill nebo Eleanor Rooseveltová. Ústředními tématy filmu jsou svoboda, boj za demokracii, pravda, láska, naděje, moc a oběť, které jsou velmi aktuální i dnes. Cílem filmu je přiblížit osobnost Milady Horákové, její život a osud, nejširšímu publiku v České republice a v zahraničí.

AUTA 3

Sobota 20. ledna, 16.00

Legendární závoďák Blesk McQueen z ničeho nic zjistí, že ho nová generace závodních aut poslala mimo závodní dráhu, kterou nade vše miluje. Zpátky do hry mu může pomoci pouze mladá automechanička Cruz Ramirezová, která však sama pomýšlí na vítězství a inspirace od Doktora Hudsona Horneta. Slavný závoďák s číslem 95 musí ve Zlatém pístu všem dokázat, že nepatří do starého železa.

Opět na vás čeká tradiční občerstvení a čerstvý popcorn.

POZOR, po pěti letech už dorazila inflace i k nám. Nebojte, žádné drama se nekoná, stále je cena velmi symbolická, zvedla se totiž na pouhých 40 Kč.