Spáchali jsme :)

Zde bych Vám rád poskytl takový letmý pohled do zatím velmi krátké historie spolku, pojďme si připomenout co už máme všechno za sebou.

XIII. Městské pivní slavnosti Olešnice
Začátkem července 2012 proběhly již tradiční Městské slavnosti, tentokráte 13. ročník. Jak jsme si před rokem u piva řekli, tak se stalo a za výčepem jsme letos stáli i my – až to i nás samotné překvapilo :D. Na pivních slavnostech se nám podařilo získat kontakt na majitele pivovaru Pegas a domluvit tak reprezentativní zázemí. Možná to bylo velmi sympatickou cenou, či chutí po něčem novém si náš stánek získal velkou oblibu a pivo teklo proudem a to do takové míry, že bylo nutné zalarmovat pivovar Pegas a objednat další zásoby.
Na čepu: Pegas Světlý ležák 12° a Pegas Gold 16°

Historicky první čoch Spolku přátel piva
Překvapeni úspěchem pivních slavností s téměř nulovými zkušenostmi a s hrozbou bankrotu na krku jsme se pustili do organizování i taneční zábavy. I přes některé komplikace jsme nakonec vše zvládli a 13.července 2012 uspořádali naši první taneční zábavu, na které zahrála do té doby zde neznámá kapela Caryon. I proti vší počáteční nepřízni počasí nakonec dorazilo kolem 300 návštěvníků, kteří pro nás byli poměrně velkým překvapením. A ač totální amatéři, tak jsme vše se vydařilo nad naše očekávání a akci hodnotíme jednoznačně úspěchem!
Na čepu: Krakonoš 11° a Poutník 10°.

Poslední prázdninová párty
Léto uběhlo jako voda, většina termínů obsazená, takže na naše akce už nezbylo moc místa, ale i tak se termín nakonec našel – poslední víkend v srpnu. Slovo dalo slovo a my se vrhli do plánování dalšího čochu. Vše jsme připravili, nachystali, vypadalo to na pěkně navoněnou párty, ale i zde si s námi pohrála matička příroda a místo letního počasí nám dopřála spíše podzimní počasí. Po celodenním dešti jsme byli nuceni odvolat kapelu, protože jak víte, elektřina a voda hold prostě nejsou dobří partneři. Vše bylo už nachystané, tak by byla přece škoda něco nespáchat – přešlo se tedy na plán B. Pohotově byla obstarána aparatura, náš dvorní DJ Twisi se ujal pultu a zajistil nám hudební kulisu. I přes nepřízeň počasí dorazilo neskutečných 150 lidí a ikdyž to byla spíše taková komorní párty musím říct, že si to patrně všichni užili a s létem se rozloučili velmi kvalitně.
Na čepu: Krakonoš 11°Postřižínská Jedenáctka.

IV.Václavský jarmark
Koncem září na den Svatého Václava se v Olešnici již tradičně koná Václavský jarmark, což nás přivedlo k myšlence, že i ve středověku přece museli mít pivo a tak jsme se rozhodli zapojit i do této akce. Vzhledem k tématice jsme kontaktovali olomoucký Svatováclavský pivovar, kde jsme narazili na velmi příjemné vedení, které se nám snažilo vyjít vstříc jak jen to bylo možné a tak volba byla jasná.
Na čepu: Svatováclavská 12° a korma (pivo s medovinou)

Adventní jarmark
Ano, i této akce jsme se účastnili, bohužel na pivo už je v prosinci dost chladno a tak jsme na této akci zajišťovali pouze hudební kulisu.

2013

Valentýnský ples
Ač jsme o pořádání plesů nic nevěděli a vše jsme znali akorát z druhé strany baru pustili jsme se i my do organizace jednoho takového plesu. I přes naši neznalost jsme se do toho pustili ve velkém stylu a o našem plese proběhli informace i v novinách a celé dva týdny běžela upoutávka na ples i v rádiu Kiss Hády. Kupodivu vše probíhalo jak mělo a tak jsem Vás mohli v polovině února (16.2.2013) přivítat na našem prvním plese. Ples to nebyl klasický jak jsou všichni v okolí zvyklí, oproti tradici nám na místo skupiny zahrál DJ Dušan Binka z rádia Kiss hády, který se zároveň staral i o doplňkový program. Pár organizačních zádrhelů sice bylo, ale šlo převážně o detaily které se nedaly předvídat. Každopádně jsme nabrali zkušenosti a do příště to vypilujeme do dokonalosti 🙂 Na závěr patří poděkovat naším sponzorům bez kterých by nebyla tombola tak bohatá jak byla, takže jmenovitě děkuji firmám Softcom, Keloc, Heineken a mnoha dalším.

Pozvánka na akci: Valentýnský ples se Spolkem přátel piva
Fotky z akce: Fotky z plesu

Na čepu: Skalák 11° z pivovaru Rohozec a Bernard 11°
Kromě točených piv byly v nabídce i piva lahvová a to ochucená piva z německého Krombacheru – Cab banana & beer (bananové pivo), Cab cola & beer (pivo s colou) a speciál Bastard 14° z pivovaru Herold.

Vše za 10 Kč – 28.6.2013
Hned na úvod léta (28.6.2014) jsem se rozhodli pro jednu dost bláznivou věc, která do dneška nejde mnoha lidem na rozum – rozhodli jsem se udělat párty, kde bylo všechno, ale opravdu všechno za 10kč! Proč jsme to dělali? My vždycky chtěli na takovouto party jít, ale nikdo nám tu šanci nedal, takže jsem se rozhodli dopřát tuto šanci my Vám! Krome ohromné spousty alkoholu, kterou jsme si na nápor připravili, byla připravena i kapela Prorock, které se starala o hudební doprovod po celý večer. Ač byla akce opravdu legendární a nikdo z účastníků na ni dodnes nemůže zapomenout, akce dle hodnocení spolku nebyla příliš úspěšná – zúčastnilo se jí pouhých zhruba 180 lidí, což akci řadí mezi nejslabší akce spolku. Některé možná odradilo vstupné ve výši 150kč, ale pro ty co si to dokáží spočítat, to rozhodně byla krásná cena. Rád by Vám o tom určitě povykládal mladík, co si na baru kupoval 3x Tullamore a 2x Jägermester a na celkovou cenu všech pěti pánáků ve výši 50kč reagoval ohromným smíchem, který byl slyšet i když již byl za rohem 😀 Asi si vzpomněl na to, že za tuhle cenu na diskotékách dostane maximálně 1 panák a mnohde ani to ne a to jen za cenu o pár desítek korun vyšší než je běžná cena na čochy, kde se žádné akce nekonají. Ale tak na druhou stranu, znáte to, za blbost se platí a my na to aspoň tolik neprodělali 🙂

Pozvánka na akci: Vše za 10Kč
Na čepu: Krakonoš 11°Polička 11°.

XIV. Městské pivní slavnosti Olešnice – 5.7.2013
Naše oblíbená akce, kde je od nás, jakožto Spolku přátel piva, mnohé očekáváno. Po loňském rozehřívacím kole – po vytvoření základního zázemí a rozkoukání se jak to vlastně chodí, jsme mohli konečně ukázat, co je v nás a pustit se do toho s plnou vervou. Což jsme také udělali a laťku poměrně slušně nastavili – oproti ostatním spolkům jsme si připravili obrovský stan hned se 4 výčepy a snažili jsme se pokrýt chutě snad úplně všech. Pro patrioty jsme točili pivo z regionálního, nedalekého minipovaru Ohrada, konkrétně jejich 11° Bejčka, pro milovníky pšeničného piva pak 14° Císařský Weizen z brněnského Domacího pivaru Magistr, nejen pro dámy byl připraven točený radler od Zlatopramenu a znalce klasických chutí pak z Humpolce Bernard 11°. A aby děti nepřišli zkrátka byla pro ně připravena točená malinovka. A aby toho nebylo málo, připravili jsme si barovou a v ní irský Guinness, Bernarda 14°, Pale Ale z brněnského magistru a spíše pro slečny míchaný nápoj z piva Escape Malina.

Oldies party – 19.7.2013
To jsme se takto jednou dívali na akci na parket, jak naprostá většina paří na parketu i o přestávce, kdy kapela nehraje a na podkreslení jsou puštěny ty největší hity všech dob. Mnohdy o těchto přestávkách bývá na parketě i více lidí než na kapelu – no a tak jsem se rozhodli, že trochu rozvíříme vody, vynecháme kapelu a na akci vezmeme pouze DJ. Tak jsme oslovili našeho oblíbeného DJ – Dušana Binku, kterého znáte z rádia Kiss Hády a uspořádali pořádnou Oldies párty. To bychom nebyli Spolek přátel piva, abychom k tomu něco nepřidali – podařilo se nám domluvit spolupráci s dovozcem německého piva Krombacher a tak jste mohli na výčepu ochutnat hned 2 jejich piva – 11° Pils a chuťovku – dle znalců jedno z nejlepších pšeničných piv vůbec 12° Weizen! K tomu ještě lahvový Krombacher Radler Citrón a CAB Cola & Beer a byli z toho malé pivní slavnosti 🙂 Akce se evidentně líbila a dorazilo na ni zhruba 300 osob, což je na čoch hodně nadprůměrný výsledek.
Pozvánka na akci: Oldies party

Morčata na útěku + Krounex
…bude doplněno…

Pozvánka na akci: Morčata na útěku + Krounex
Na čepu: Krakonoš 11° a 11° Strakonický dudák.

Retro ples
…bude doplněno…

A to by bylo prozatím asi vše, budu se snažit tento text průběžně aktualizovat a rozšiřovat, jak jen bude v mých možnostech.

David Mareček
předseda spolku

1 komentář u “Spáchali jsme :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..