Říjen v olešnickém kině

Spolek přátel piva se vrací po letní pauze do olešnického kina a bude to stát za to!  Uvedeme hned 5 filmů a z toho hned 4 z české produkce. Těšit se můžete na následující filmy:

Pátek 2.10.2015 od 20:00
Vybíjená ( trailer ke shlédnutí)
Nová česká komedie

Film režiséra Petra Nikolaeva vypráví příběh v několika časových rovinách bývalých spolužáků, kteří prožívají různé životní etapy. V centru dění jsou tři kamarádi – Jeff, Skippy a Tom, které životní peripetie neustále vracejí do společného bydliště – staromládeneckého doupěte, které se pro ně stává útočištěm podle toho, jak získávají či ztrácejí životní partnerky. Jejich protipólem jsou dvě ženské hrdinky – třídní kráska Eva, která se stane postupně objektem lásky všech spolužáků a ošklivka Hujerová. V hlavních rolí se představí například Richard Genzer, Michal Suchánek, nebo Simona Krainová.

Pátek 16.10.2015 od 20:00

Život je život ( trailer ke shlédnutí)
Nová česká komedie

František by po boku svých tří dcer rád viděl schopné a úspěšné muže. Jenže všechny mají talent nacházet si pravý opak. Nejstarší dcera se musí i se svým neúspěšným mužem nastěhovat zpět k rodičům a v rámci možností se dál snaží otěhotnět. Té prostřední se zas neomylně lepí na paty jenom naprostí exoti a mimoňové. A nejmladší dcera? Je jí šestnáct, je těhotná a neví s kým.
Ondřej Vetchý a Simona Stašová jako manželský pár řeší milostné a životní eskapády svých tří dcer, ale především svoje vlastní. Film je plný humoru, fantazie a bláznivých situací. Jak už to tak v životě bývá. Ondřej Vetchý se navíc ve filmu objeví ve dvojroli dvou zcela rozdílných mužů.
Film je nevhodný pro mládež do 12 let.

Sobota 17.10.2015 od 17:00

Paddington ( trailer ke shlédnutí)
Rodinná komedie

Příběh neobyčejného medvídka, který pochází z nejtemnějšího Peru, nosí červený klobouček a víc než cokoliv jiného miluje marmeládové sendviče. Když zemětřesení zničí jeho domov, pošle ho teta Lucy do Londýna, aby zde našel novou rodinu. Sám a opuštěný zjišťuje, že život ve velkoměstě není úplně takový, jak si ho představoval. Naštěstí ale potká rodinu Brownových, která se ho ujme. Medvídek však svými ztřeštěnými nápady často převrátí celý dům vzhůru nohama a způsobí neskonalý chaos. Svým úsměvem a dobrým srdcem si však nakonec získá srdce celé rodiny a vše se v dobré obrací… avšak jen do okamžiku, kdy si ho všimne zákeřná ředitelka místního muzea, která z něj chce udělat vycpaný exponát…

Pátek 30.10.2015 od 20:00

Jak jsme hráli čáru ( trailer ke shlédnutí)
Česko-slovenský film

Malý Petr žije na konci 60. let s prarodiči v československém pohraničním městečku. Jeho rodiče emigrovali do Vídně a od té doby se ho prostřednictvím úřadů marně snaží získat. I proto Petr vymýšlí nejrůznější způsoby, jak se přes čáru dostat, pro což má čím dál menší pochopení velitel místních pohraničníků. Jak se šedesátá léta chýlí ke konci a poměry v zemi se dramaticky mění, otevře se nakonec i před Petrem vysněná cesta přes hranice. Vyrazit na ni ale znamená ztratit prarodiče, kamarády a nezapomenutelná dobrodružství. V hlavních rolích hrají Richard Labuda, Milan Lasica a Libuše Šafránková.

Sobota 31.10.2015 od 17:00

Sedmero krkavců ( trailer ke shlédnutí)
Česká filmová pohádka

Příběh vychází z klasické pohádky Boženy Němcové. Mladá dívka na sebe bere těžký úkol. Musí se pokusit zachránit své bratry a zbavit je prokletí, které na ně uvrhla jejich matka. Je to příběh o odvaze, vytrvalosti, ale také síle slova, pravdy a opravdové lásky. V titulní roli se představí Martha Issová.

Všichni jste srdečně zváni na podzimní promítací večery. Jako tradičně nebude chybět drobné občerstvení a čerstvý popcorn.

Vstupné opět symbolických 30 Kč.

Příspěvek byl publikován v rubrice 2015, Kino a jeho autorem je D.Mareček,předseda. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.