Listopad v olešnickém kině

Spolek přátel piva a Město Olešnice si vás dovolují opět pozvat do kina na pravidelně nepravidelné promítání. V listopadu budeme hrát dvakrát a to v pátek 11. listopadu a v sobotu 12. listopadu.

Jan Žižka

Pátek 11. listopadu,
20.00

Film je přístupný od 15 let.

Film Jan Žižka vypráví o zrodu nejslavnějšího vojevůdce českých zemí.

Byl nájemným žoldnéřem. Stal se legendárním válečníkem, kterého nikdo nedokázal porazit. Film Jan Žižka vypráví o zrodu nejslavnějšího vojevůdce českých zemí… Na konci 14. století jsou Země Koruny české zmítány tyranií a násilím. Jan Žižka a skupina jeho žoldnéřů jsou najati na ochranu králova zástupce. Jan prokáže skvělé strategické a bojové schopnosti. Následně je pověřen službou pro samotného krále, Václava IV. Zemi ale ve skutečnosti ovládá Jindřich z Rožmberka, nejbohatší velmož království. Jan dostává další delikátní úkol: unést Rožmberkovu snoubenku Kateřinu. Tím se nevyhnutelně zaplétá do vysoké politiky. Od té chvíle nemá na vybranou. Musí bojovat. Janovy žoldácké hodnoty se otřásají v základech. Vášeň, vina, chtíč i pomsta se stávají hnací silou jeho boje za spravedlnost a rovnoprávnost obyčejného lidu. V této době se z nájemného žoldnéře stává legenda. Rodí se vojevůdce, který bude bojovat za vše, v co věří. Historický film Petra Jákla vypráví o počátcích husitského vojevůdce Jana Žižky na pozadí bouřlivých událostí roku 1402. V hlavních rolích se představí Ben Foster, Michael Caine, Til Schweiger, Sophie Lowe, Karel Roden a další.

Mimoni 2: Padouch přichází

Sobota 12. listopadu
16.00

Nejžlutější a nejúspěšnější animovaná filmová série se vrací do kin v tom naprosto nejzásadnějším momentu. Ve filmu Mimoni: Padouch přichází se konečně dozvíme, jak došlo k nerozlučnému spojení Mimoňů a superpadoucha Grua. Padoucha Grua všichni znají jako mistra zločinu. Teď se ovšem píšou sedmdesátá léta a Gru je zakomplexovaný dvanáctiletý kluk, který o takové kariéře zatím jen sní ve svém pokojíčku. Šťastnou náhodou jednoho krásného dne narazí na čtveřici naprostých Mimoňů (staří známí Kevin, Stuart, Bob a nováček Otto, což je Mimoň s rovnátky a akutní potřebou obejmutí). I když je to k neuvěření, rychle s nimi najde společnou řeč, postaví s jejich pomocí první padoušské doupě, zkonstruuje první zbraň a naplánuje první tajnou misi. Cílem téhle akce je stát se členem Šílené šestky, což je mezi padouchy naprostá elita. Pro Grua jsou její členové absolutní ikony a životní vzory, a když je opustí jejich dosavadní lídr, legendární mistr bojových umění Wilda Kopanec, vycítí Gru šanci zabrat uvolněný flek. Pohovor na člena Šílené šestky však nejde vůbec dobře, místo toho, aby se stal jejím členem, má Gru najednou pět všehoschopných nepřátel na život a na smrt. Naštěstí má nové kamarády a ti ho ve štychu rozhodně nenechají. Pod vedením Mistryně Čou začnou trénovat kung fu, protože s Šílenou šestkou se po dobrém vyjít zkrátka nedá. Film Mimoni: Padouch přichází je komedie plná akce, šílených nápadů, nakažlivého humoru a důležitých lekcí na téma pravé přátelství. Předchozí díl vidělo v českých kinech neuvěřitelných 850 tisíc diváků, a pokud k nim přičteme výsledky tří filmů uvedených pod značkou Já, padouch, blížíme se ke dvěma miliónům lidí, kteří se s Gruem a jeho žlutými mimoňskými kamarády už potkali v kině.

Opět na vás čeká tradiční občerstvení a čerstvý popcorn.
Vstupné symbolických 50 Kč.