Leden v olešnickém kině

I v novém roce váz zveme do olešnického kina. Leden vždy býval tradičně v kině časem dovolených. Letos tomu bude však jinak. Lehce si zaexperimentujeme. Dáme si totiž DOKUMENTÁRNÍ LEDEN a pustíme si na přání chlapců z lyžařské školy filmy z festivalu Jeden svět. Tento filmový festival společnosti Člověk v tísni, představuje nejzajímavější témata zaměřená na lidská práva.

Pátek 8.1.2015 od 20:00
ThuleTuvalu ( trailer ke shlédnutí)
švýcarský dokumentární film

Grónské městečko Thule je nejseverněji obývaným místem na Zemi. Tuvalu je polynéský ostrovní stát. Místa od sebe vzdálená více než jedenáct tisíc kilometrů jsou však dnes osudově propojena. Tající led v Grónsku zvedá hladinu oceánu, který tak brzy zaplaví nízko položené tichomořské ostrovy. Zatímco se experti dohadují, jak změně klimatu zabránit, obyvatelé Thule a Tuvalu čelí už dnes jejím nezvratným dopadům v každodenním životě. Dokument zblízka sleduje osudy několika místních rodin, které si uvědomují, že jejich tradiční způsob života a obživy spěje rychlostí tajícího ledu ke změně.

Pátek 22.1.2015 od 20:00
Piráti ze Salé ( trailer ke shlédnutí)
dokumentární film Velké Británie

Na pozůstatcích někdejší pirátské pevnosti v marockém Salé vyrostla úplně jiná stavba – cirkusový stan. Útočiště tu našla první marocká cirkusová škola, která poskytuje alternativní vzdělání mladým lidem s pohybovým talentem. Snímek zblízka ukazuje osudy několika z nich – od přísných přijímacích zkoušek přes náročný trénink až po přípravu prvního vystoupení. Budoucí artisté musí překonávat zákony gravitace a nalézat motivaci k lepším výkonům. Cesta ke svobodnému uměleckému vyjádření je pro ně nejen cestou k profesionální umělecké kariéře, ale i k nezávislosti a svobodě.

.
VSTUPNÉ BUDE DOBROVOLNÉ!

Všichni jste srdečně zváni na promítací večery. Jako tradičně nebude chybět drobné občerstvení a když se sejde dost lidí tak i čerstvý popcorn.

Příspěvek byl publikován v rubrice 2016, Kino a jeho autorem je D.Mareček,předseda. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.