Březen v olešnickém kině

Spolek přátel piva a město Olešnice se v březnu vrátí do kina s pravidelnou projekcí!  Vybrali jsme převážně české filmy. Těšit se můžete na:

Pátek 4.3.2016 od 20:00

WILSONOV ( trailer ke shlédnutí)
Česká krimikomedie

V jednom zapadlém městě kdesi ve střední Evropě začíná primátor Dangl snít svůj velký sen. Plánuje připojení města ke Spojeným státům americkým a přejmenování na Wilsonov. Vše klape, až na jeden nepříjemný problém! Ve městě prý řádí tajemný vrah. Místní policejní sbor tápe, a tak na pomoc přichází agent FBI Aaron Food. Po celém světě už vyřešil 513 vražd a teď pomůže i Wilsonovu. A aby ve městě nebloudil, k rukám dostává mladého policejního čekatele Josefa Eisnera. Strhující honba po stopách šíleného vraha může začít. V hlavních rolích se představí Jiří Macháček a Vojtěch Dyk.

Sobota 5.3.2016 od 16:00

V HLAVĚ ( trailer ke shlédnutí)
Rodinná animovaná komedie

Období dospívání může být velice komplikované, a Riley, která je vytržena ze svého starého života na americkém Středozápadu, není žádnou výjimkou. Stejně jako my všichni, i Riley je ovládána svými emocemi – Radostí, Strachem, Hněvem, Znechucením a Smutkem. Emoce žijí v Řídícím centru, centrále uvnitř Rileyiny mysli, odkud jí pomáhají vypořádat se s nástrahami všedních dní. Jak se Riley se svými emocemi společně pokoušejí vyrovnat s problémy nových začátků v San Franciscu, propuká v Řídícím centru zmatek. Ačkoliv se Radost, Rileyina hlavní a nejdůležitější emoce, pokouší zachovat všem pozitivní myšlení, objevují se mezi jednotlivými emocemi neshody v tom, jak se co nejlépe vypořádat s novým městem, domovem a školou.

Pátek 18.3.2016 od 20:00

LAPUTA ( trailer ke shlédnutí)
Český film

Johanka je majitelkou kavárny s názvem Laputa, která – jako stejnojmenný létající ostrov z knihy Gulliverovy cesty – je jejím ostrovem. Bude jí stačit k pocitu úplnosti a štěstí? Johanka zkoumá, co si počít v bezbřehém prostoru dospělého života, na jehož začátku se ocitla. Rodina jí příliš nepomáhá, kavárenští hosté přicházejí každý s nějakou svou potřebou a nějakým svým sobectvím – jejich postavy mají být obrazem generace. V titulní roli se představí herečka Tereza Voříšková, která je nominovaná na cenu Český lev za nejlepší herecký výkon v hlavní roli.
Film není vhodný pro mládež do 15 let.

Pátek 1.4.2016 od 20:00

MUŽ NA LANĚ ( trailer ke shlédnutí)
Americký životopisný film

Film je inspirovaný skutečným příběhem francouzského artisty, který jako jediný člověk přešel mezi věžemi Světového obchodního centra na ocelovém laně. Philippe Petit pod vedením svého mentora je se svými společníky a za asistence netradiční skupiny dobrovolníků z celého světa nucen překonávat nepopsatelné problémy a vypořádat se se zradami, neshodami i bezpočtem rizik, která uskutečnění celé akce předcházejí.

Sobota 2.4.2016 od 16:00

HOTEL TRANSYLVÁNIE 2 ( trailer ke shlédnutí)
Rodinná animovaná komedie

Málokdo o Draculovi ví, že není jen princem temnoty, ale také vlastníkem stylového Hotelu Transylvánie, kterému se začíná konečně dařit. Dracula totiž konečně ustoupil ze svých striktních zásad ubytovávat v hotelu pouze příšery, a ten se proto otevírá i lidským návštěvníkům. Idylu však záhy naruší početné příbuzenstvo v čele s napůl úpířím vnukem Denisem a staromódním dědem Vladem. A nastane mela, ze které by dost možná i upírovi ztuhla krev v žilách.

Všichni jste srdečně zváni na podzimní promítací večery. Jako tradičně nebude chybět drobné občerstvení a čerstvý popcorn.

Vstupné opět symbolických 30 Kč.

Příspěvek byl publikován v rubrice 2016, Kino a jeho autorem je D.Mareček,předseda. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.